олія нерафінована

Соняшникова олія: різноманіття, користь, застосування та протипоказання.

олія соняшникова

Соняшникова олія: різноманіття, користь, застосування та протипоказання.

СОНЯШНИКОВА ОЛІЯ: РІЗНОМАНІТНІТТЯ, КОРИСТЬ, ЗАСТОСУВАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ.



Соняшникова олія – рослинний продукт, отриманий шляхом пресування або екстракції з олійних сортів соняшнику. Це найпопулярніший вид олії, який використовується як в кулінарії, так і в косметиці.



Батьківщиною соняшнику є Північна Америка, і історичні дані свідчать про те, що жителі цього континенту використовували олію в лікувальних цілях і для фарбування ще п’ять тисяч років тому. Рослина вважалася священною, але штучно не культивувалася. До Європи його завезли іспанські мореплавці на початку 16 століття. Англійці відіграли значну роль у вдосконаленні технології видобутку нафти і отримали перші патенти на її виробництво. Сьогодні соняшникова олія використовується в харчовій промисловості, медицині, косметиці, сільському господарстві і навіть в технічних цілях.



З цієї статті ви дізнаєтеся про основні різновиди, способи очищення, сфери застосування соняшникової олії, її склад, неймовірну користь і наявність протипоказань до застосування.

Олія соняшникова нерафінована купити від виробників з України за вигідною ціною АГРОТРЕЙД-2000.
Види соняшникової олії Соняшникову олію отримують двома способами: пресуванням і екстракцією.
Перший спосіб більш екологічний і дозволяє зберегти в кінцевому продукті більшу частку корисних речовин, таких як вітаміни та антиоксиданти. Особливо це стосується олії холодного віджиму. З іншого боку, олію гарячого віджиму отримують шляхом нагрівання насіння в духовці, що призводить до характерного смаку, що нагадує смажене насіння. Метод екстракції передбачає використання органічних розчинників. Проводиться в спеціальних екстракторах, де присутній суміш масла і розчинника разом з твердим залишком, який називається «шрот». Олію отримують перегонкою з подальшою фільтрацією. Хоча цей метод є економічно ефективним, харчова цінність видобутого продукту значно нижча, ніж у олії, видобутої механічним шляхом.
Необроблена олія (першого віджиму) відноситься до олії холодного або гарячого віджиму, яка проходить просте очищення, наприклад фільтрування або центрифугування. В олії холодного віджиму зберігається велика частка вітамінів і фітостеролів, але технологія не гарантує постійну концентрацію цих корисних сполук. Олія гарячого віджиму передбачає нагрівання насіння до 100 градусів, що призводить до руйнування значної кількості вітамінів і фітостеролів.
За способом очищення можна виділити наступні види масла:

Нерафінована: Отримана шляхом механічного пресування з подальшою базовою фільтрацією олії. Має приємний аромат і насичений бурштиновий колір. Він є лідером за вмістом корисних речовин і вітамінів. Термін придатності цієї олії коливається від 3 до 4 місяців.

Рафінована: виробляється з нерафінованої олії шляхом повного очищення. Цей вид олії містить мінімальну кількість вітамінів (зберігає частину вітамінів Е, А, К і частково В і С, а фітостерини повністю руйнуються). Термін придатності рафінованої олії становить приблизно 1 рік.

Гідрогенізований: цей продукт отримують шляхом обробки нерафінованої олії водою, що допомагає видалити білки та фосфоровмісні компоненти. Гідрогенізована олія виглядає набагато прозорішою та блідішою, ніж нерафінована, і зберігає більше вітамінів та інших корисних речовин, ніж рафінована. Зберігається до 6 місяців.

Виморожена: Цей тип олії можна виробляти як з нерафінованої, так і з рафінованої олії шляхом видалення воску шляхом заморожування. Цей спосіб запобігає помутнінню продукту та утворенню осаду. Витриману олію використовують для приготування дієтичних страв і дитячого харчування.

Вибілена: олія проходить додатковий процес фільтрації для видалення каротиноїдів і воску, що робить її кращим вибором для смаження. Це найлегше з усіх існуючих масел.

Дезодорована: з цього типу олії видалено всі компоненти, що відповідають за смак і аромат. Широко використовується для смаження.


Не забудьте вибрати тип соняшникової олії, який найкраще відповідає вашим кулінарним потребам і вподобанням, щоб сповна насолодитися її чудовими перевагами. Приємного приготування!